Już od 10 lat obchodzone są Wrocławskie Dni Seniora. Tegoroczna edycja rozpocznie się już 8 września i potrwa aż do 10 października. Jak co roku, nie zabraknie oczywiście całej masy atrakcji, nie tylko skierowanych do seniorów, ale i do całych rodzin. Przyjrzyjmy się szczegółom!
Podczas Wrocławskich Dni Seniora 2021 odbędzie się w sumie około 100 wydarzeń. Imprezy kulturalne, edukacyjne, rekreacyjne i sportowe czy prozdrowotne, to tylko niektóre z nich. Ponadto nasi seniorzy będą mogli brać udział w konkursach i turniejach, wykonać profilaktyczne badania i sprawdzić swoją kondycję podczas spacerów z przewodnikiem.
Oficjalna inauguracja – 8 września 2021
Dzień pierwszy wydarzenia rozpocznie się o godzinie 10:00 prezentacją kapeluszy i strojów regionalnych oraz inauguracyjnym tańcem w kręgu. Będzie nieco inaczej niż dotychczas, ponieważ zwykle festiwal rozpoczynał się tradycyjnym marszem. Inauguracja rozpocznie się na placu Gołębi na wrocławskim rynku.
– Zachęcamy do oryginalności i odwagi w tworzeniu kreacji, pokażmy innym jak pięknie się różnimy w swoich regionalnych strojach, narodowych tradycjach i obyczajach – opowiada Kamila Polańska, koordynatorka Dni Seniora Wrocław 2021.
Tego samego dnia w oficjalnej inauguracji wydarzenia weźmie udział Senioralna Para Królewska wraz z Jackiem Sutrykiem, prezydentem Wrocławia. Zostaną wręczone nagrody dla „Przyjaciół Seniorów” oraz certyfikaty „Miejsc Przyjaznych Seniorom”. Dzień zakończy koncert Felicjana Andrzejczaka.
Co poza tym?
Od 10 do 12 września będzie odbywał się międzypokoleniowy festym Fam.Fest 2021. W tych dniach nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin – wystaw, wernisaży czy koncertów. Akcja będzie się toczyć przy ulicy Kolejowej 14.
28 września odbędzie się Przegląd Amatorskich Chórów Senioralnych, czyli coroczna tradycja festiwalu. Atrakcja będzie miała miejsce w Kościele pw. św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława przy placu Wolności 3. Rozpocznie się o 12:00, a zakończy o 15:00.
Zorganizowane zostaną również wycieczki z przewodnikiem – Piotrem Łąckim. 16 września oprowadzi on po Cmentarzu Żydowskim, 23 września po Przedmieściu Oławskim, a 30 września „szlakiem wrocławskich tajemnic”.
Zapisy i organizacja
Organizatorem wydarzenia jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Ze względów bezpieczeństwa, mimo tego, że wstęp na większość wydarzeń jest bezpłatny, obowiązywać będą zapisy na niemal wszystkie zajęcia. Szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie seniorzy.wroclaw.pl.