Wzburzenie emocji to rezultat kontrowersyjnej wystawy artystycznej, która miała miejsce we Wrocławiu, na ulicy Szewskiej. Zgodnie ze słowami dyrektorki fundacji, która była zaangażowana w organizację tej ekspozycji, obecna sytuacja jest dodatkowo podsycana przez aspekt polityczny. Wyraża ona swoje obawy dotyczące bezpieczeństwa, mówiąc o groźbach, jakie na nią spadają. Niektóre osoby oponujące przeciwko tej wystawie, składają jej m.in. zarzut promowania pedofilii.
Gabloty, w których prezentowane były prace sztuki, są własnością firmy AMS S.A. Wrocławska fundacja Art Transparent zajmuje się ich wynajmowaniem. Fundacja działa od 2005 roku i między innymi jest organizatorem Przeglądu Sztuki Survival.
Ekspozycja w gablotach na ulicy Szewskiej zawierała plakaty odnoszące się do wystawy „Iron Man”. Ekspozycję, którą można było zobaczyć w galerii Mieszkanie Geppertów, przygotowała renomowana kuratorka sztuki – profesor Anna Kołodziejczyk.
Za twórcę plakatu, który wywołał najwięcej emocji, odpowiada wrocławski artysta Krystian „Truth” Czaplicki. Jego prace można często spotkać w publicznej przestrzeni stolicy Dolnego Śląska, ale też w innych miastach Polski oraz za granicą – w Czechach, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Niemcach i Włoszech. Jego dzieła prezentowane były również w galeriach i na festiwalach m.in. w Berlinie, Bordeaux, Manchesterze, Londynie i Mediolanie.