Sankcje dla nietrzeźwego policjanta: zawieszenie, wydalenie ze służby i konsekwencje prawne

Pod nadzorem karnym znalazł się policjant, który niewłaściwie prowadził swoje obowiązki służbowe, stawiając się do pracy pod wpływem alkoholu. Wąsosz w powiecie górowskim był miejscem, gdzie działał nietrzeźwy dzielnicowy. To właśnie jeden z mieszkańców tego miasta zdecydował się zgłosić ten niepokojący incydent dyżurnemu w lokalnej komendzie policji.

Sprawa była na tyle poważna, że szefowie górowskiej policji postanowili wkroczyć. Ariel Bujak, rzecznik prasowy tamtejszej jednostki, opisał cały przebieg zdarzeń:

– Dowództwo, w skład którego wchodził komendant oraz jego zastępca i rzecznik dyscyplinarny, bezpośrednio interweniowało w tej sprawie. Po przybyciu na miejsce potwierdzili fakt nietrzeźwości jednego z funkcjonariuszy. Policjant został poddany badaniu alkomatem, które wykazało wysoki poziom alkoholu – 1,87 miligrama na litr wydychanego powietrza.

Komendant natychmiast zainicjował formalny proces mający na celu wydalenie policjanta z szeregów służby oraz jego zawieszenie. Policjant będzie musiał także ponieść konsekwencje prawne za swoje postępowanie.

Funkcjonariusz, który od jutrzejszego dnia zostanie zawieszony, a ostatecznie usunięty ze służby, to człowiek z 11-letnim doświadczeniem w pracy w policyjnym mundurze.