Urządzasz nowy dom? A może zdecydowałeś się na remont mieszkania? Jeśli wśród pomieszczeń, które chcesz zaaranżować, znajduje się łazienka, koniecznie zapoznaj się z zamieszczonymi poniżej wskazówkami. Ten mini-poradnik, pomoże Ci wykończyć to wnętrze w taki sposób, aby cała przestrzeń została funkcjonalnie wykorzystana. Zobaczysz również, jak duży potencjał drzemie w meblach na wymiar.
Meble do łazienki na wymiar – poznaj zalety tego rozwiązania!
Istotnym elementem wyposażenia łazienki są instalowane w tym pomieszczeniu meble, a więc wszelkie szafki, półki, szuflady oraz blaty. Musi być ich na tyle dużo, aby poszczególni użytkownicy mogli bez przeszkód zmieścić tam swoje kosmetyki i inne przydatne akcesoria. Żeby jak najlepiej dopasować się do potrzeb każdej z osób, warto zrezygnować z zakupu gotowej zabudowy na rzecz zainwestowania w meble łazienkowe na wymiar, tworzone według spersonalizowanego projektu. Taki wybór pozwala optymalnie zagospodarować każdy skrawek dostępnej powierzchni, co jest ważne zwłaszcza w małych pomieszczeniach oraz tych o nietypowym kształcie.
Tego typu decyzja umożliwia również postawienie na materiały najlepsze pod względem jakościowym oraz wizualnym. W tym przypadku nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby do indywidualnego gustu dostosować kolorystykę mebli, czy styl, w jakim mają być one zaprojektowane. Liczne atuty typowe dla tego rozwiązania dobitnie pokazują, że meble łazienkowe na wymiar w Twardogórze są opcją, której warto przyjrzeć się nieco bliżej. To idealne wyjście dla osób wymagających, ceniących sobie to, co oryginalne i niestandardowe. Z meblami na wymiar możesz stworzyć wymarzoną łazienkę.
Urządzanie łazienki – o tym trzeba pamiętać!
Zabudowa wybrana? Meble łazienkowe na wymiar na pewno sprostają wszystkim Twoim oczekiwaniom! Jednak w tym pomieszczeniu powinny znaleźć się jeszcze inne niezbędne urządzenia sanitarne (umywalka, ubikacja, brodzik z kabiną prysznicową, czy wanna) oraz sprzęt AGD, taki jak pralka lub suszarka. Bez dwóch zdań przydatne jest również lustro o odpowiednich wymiarach. Z kolei na ścianach i podłodze w łazience mogą zostać zamontowane: płytki (klasyczne lub bogato zdobione), dekoracyjny kamień, lastryko, marmur, beton, panele winylowe, a także ponadczasowe drewno. W praktyce materiały te wykorzystuje się zarówno na całych nawierzchniach, jak i tylko na wybranych fragmentach.
Wyjątkową atmosferę w łazience stworzy się za pomocą estetycznych dodatków, takich jak: mały dywanik, oryginalne wieszaki na ręczniki, wykonane z różnych surowców koszyki służące do przechowywania osobistych przedmiotów, świece zapachowe oraz rośliny doniczkowe. Pożądany nastrój wytworzy także różnorodne oświetlenie.
Zasady projektowania łazienki – podsumowanie
Wbrew pozorom urządzanie łazienki wcale nie jest takim prostym zadaniem. Wszystko przez to, że wskazane pomieszczenie pełni jednocześnie kilka istotnych funkcji. Z jednej strony jest miejscem przeznaczonym do dbania o higienę osobistą, natomiast z drugiej strony często stanowi coś na wzór domowego SPA, a więc strefy dedykowanej wypoczynkowi. W związku z tym łazienka musi być jak najbardziej funkcjonalna, dobrze zorganizowana, atrakcyjna wizualnie i zgodna z aktualnymi trendami architektonicznymi. Jeśli dodatkowo zostanie dopasowana do indywidualnych potrzeb wszystkich domowników, zyskuje się pewność, że jej codzienne użytkowanie okaże się niezwykle komfortowe.
źródło zdjęć: freepik.com