Bieg na 500m w celu promocji honorowego krwiodawstwa odbędzie się 18 maja

18 maja w Parku Szczytnickim odbędzie się wydarzenie poświęcone promowaniu honorowego krwiodawstwa. Niezwykle popularne wśród mieszkańców, zgromadziło już 250 zarejestrowanych uczestników, co potwierdza zamknięcie listy startowej.

Dystans, który mają do pokonania uczestnicy biegu, wynosi symboliczne 4 500 metrów. Jest to odwołanie do 450 mililitrów – ilości krwi, którą można oddać jednorazowo.

Jacek Blicharski, Dyrektor RCKiK we Wrocławiu, zachęca do wzięcia udziału w biegowej imprezie pod hasłem „Wrocław tętni dobrem”. Oprócz rywalizacji sportowej warto odwiedzić Strefę Biegacza oraz skorzystać z mobilnego punktu pobierania krwi.

Osoby chcące oddać krew mogą zarejestrować się w godzinach od 9:00 do 12:00. Należy jednak pamiętać, że dobry stan zdrowia jest jednym z warunków oddania krwi.

Przygotowanie do oddania krwi obejmuje kilka zasad. Osoba zdrowa, ważąca przynajmniej 50 kg i będąca w wieku od 18 do 65 lat, może zostać krwiodawcą. Pierwszorazowi dawcy powinni być poniżej 60 roku życia. Przed oddaniem krwi zaleca się spożycie lekkostrawnego posiłku oraz napicie się przynajmniej 1-2 litrów płynów. Niezbędny jest również aktualny dokument tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL.