Hiszpański napastnik ciągnie grę Śląska Wrocław

Kim jest Erik Exposito? Poznaj „dziewiątkę” Śląska Wrocław!

Erik Exposito urodził się 23 czerwca 1996 roku w Santa Cruz na hiszpańskiej wyspie Teneryfa. Rosły napastnik mierzy aż 190 centymetrów wzrostu i jest lewonożny.

Rewelacyjny sezon w wykonaniu Hiszpana

Obecny sezon (2021/2022) jest dla piłkarza Śląska Wrocław zdecydowanie najlepszym w karierze. Środkowy napastnik trafił do drużyny prowadzonej obecnie przez Jacka Magierę na początku lipca 2019 roku. Trzy miesiące temu przedłużył z klubem ze stolicy Dolnego Śląska umowę, która obecnie obowiązuje aż do połowy 2024 roku.

Pierwsze kroki Erik stawiał w młodzieżowych zespołach znanej hiszpańskiej ekipy – Malagi Club de Futbol. Nie udało mu się jednak awansować do pierwszej drużyny, ani rezerw. Później piłkarz grywał w klubach niższych lig hiszpańskich, jak Cordoba FV (4. poziom rozgrywkowy) lub Deportivo Rayo Canabria. Do Polski przybył z także czwarto ligowego klubu Las Palmas Athletico, bez kwoty odstępnego (za darmo). Wtedy według ekspertów jego wartość wynosiła między 250, a trzysta tysięcy euro. Dziś piłkarz wyceniany jest na 1,2 miliona euro, co najlepiej świadczy o tym, jaki progres zanotował w PKO Ekstraklasie.

Świetny sezon w wykonaniu Exposito

Erik Exposito rozegrał w bieżącym sezonie komplet spotkań – 13. W sumie przebywał na boisku przez ponad 80% możliwego czasu, jest więc podstawowym zawodnikiem pierwszego składu Śląska Wrocław. Wysoki napastnik strzelił w tym czasie osiem goli, do których dołożył dwie asysty – ma więc swój udział przy aż 43% bramek zdobytych przez zespół.

Hiszpanowi udało się też strzelić gola i zanotować trzy asysty w kwalifikacjach do europejskich pucharów. Niestety – tego rezultatu już nie poprawi, ponieważ Śląsk Wrocław nie zdołał awansować do fazy grupowej, ponosząc porażkę z zespołem z Izraela.

To perełka w składzie wrocławskiej drużyny

Erik Exposito ma obecnie 25 lat, jest przednim więc jeszcze wiele lat gry na dobrym poziomie. Obecnie jest jednym z trzech piłkarzy drużyny z Wrocławia o najwyższej wartości (według Transfermarkt). Piłkarz gra w Śląsku Wrocław z numerem „9” na plecach, co doskonale obrazuje zarówno jego klasę, jak i odnosi się bezpośrednio do najczęściej zajmowanej na boisku pozycji.

Ze względu na dobre wyszkolenie techniczne i ofensywne usposobienie piłkarza, oglądanie go jest prawdziwą przyjemnością dla wszystkich sympatyków Śląska. Piłkarz cieszy się uznaniem także obecnego trenera drużyny, Jacka Magiery, który chętnie na niego stawia od pierwszej minuty kolejnych spotkań.