W pierwszej części cyklu o Ogrodzie Japońskim opisaliśmy główne założenia tego pięknego miejsca. Jest zaaranżowany zgodnie z regułami projektowania tradycyjnych orientalnych ogrodów. Zawiera w sobie wiele symboli i jest harmonijnym połączeniem sił przyrody i działania człowieka. Przyciąga swoją niesamowita architekturą, aranżacją oraz nie banalna kompozycja jak i rzadką roślinnością. W jego budowie brało udział wielu architektów z Japonii – specjalizowali się oni w architekturze krajobrazu i ogrodnictwa.
Ogród Japoński – bilety
Bilety można nabyć przez Internet, a także na miejscu – w kasie. Na miejscu można płacić gotówka i karta płatnicza. Ceny biletów:
- Bilet normalny – 10 zł
- Dla dzieci i młodzieży: Bilet ulgowy – 6 zł
- Bilet rodzinny – 25 zł
O szczegóły dotyczące biletów, na przykład możliwości kupienia biletu rodzinnego, warto zapytać więc w kasie.
Ogród Japoński – godziny otwarcia i dojazd
Ogród Japoński jest czynny w okresie kwiecień – październik codziennie, w godzinach 9.00 – 19.00. Na spacer po całym ogrodzie należy przeznaczyć mniej więcej około dwie godziny.
Ogród znajduje się we Wrocławiu ,w Parku Szczytnickim. Jest położony między ulicą Mickiewicza a Pergolą. Do celu można dojechać wieloma tramwajami takimi, jak na przykład: 1, 2, 4, 10 (do przystanku Hala Stulecia) oraz 9, 17, 33 (do przystanku 3 maja). Na miejsce można również dotrzeć autobusami numer 145 i 146 (do przystanku Hala Stulecia).
Ogród Japoński jest miejscem na mapie Wrocławia które zdecydowanie trzeba odwiedzić. Idealne miejsce na spacer, w ogrodzie można się wyciszyć i zrelaksować. Można uspokoi swoje myśli i podziwiać niesamowita naturę.
O ciekawych miejscach we Wrocławiu przeczytasz też w serwisie Wrocek.