Ogród Japoński

Ogród Japoński we Wrocławiu – część 1

Wrocławiu Ogród Japoński zachwyca mieszkańców i przyjezdnych. Od wielu lat jest miejscem spacerów. Nierzadko można tam zobaczyć pary młode, które w urokliwych okolicznościach robią ślubne sesje fotograficzne.

Wrocławski Ogród Japoński

Ogród Japoński bez dwóch zdań jedno z najbardziej zachwycających miejsc we Wrocławiu. Swoją atrakcyjnością przyciąga Wrocławian i wielu turystów z całej Polski a nawet ze świata.  Położony w Parku Szczytnickim, niedaleko Hali Stulecia i ZOO jest świetnym miejscem na weekendowy spacer, szczególnie w miesiącach letnich.

Czym jest ogród Japoński?

Ogrody japońskie nazwane krajobrazami w miniaturze zachwycają niemal wszystkich odwiedzających. Cechują je przede wszystkim zróżnicowana rzeźba terenu woda w postaci strumyków oraz stawów, majestatycznymi roślinami oraz kamieniami. Ogrody powinny wyglądać jakby nie były projektowej przez człowieka, lecz rosły tak od wielu lat. Wiele elementów owych przestrzeni ma jakieś znaczenie symboliczne. 

Symbolika w Ogrodzie Japońskim

  • Woda – jest symbolem życia, niesie ze sobą dynamikę oraz wprowadza ruch w ogrodzie. Woda czasami jest zastępowana plamami jasnego żwiru, 
  • Kamienie – są symbolem niezmienności oraz wieczności. Wszystkie mają podobny kształt oraz fakturę, układane w łuki i półkola, 

Rośliny są dopełnieniem całości. Rośliny zimozielone symbolizują długowieczność, kolorowe kwiaty są jedynie akcentami 

Zobacz drugą część cyklu o Ogrodzie Japońskim we Wrocławiu. Informacje o ciekawych miejscach we Wrocławiu znajdziesz pod tym linkiem.