Poznaj tajemnice rokoko i bohaterów "Panoramy Racławickiej" w Muzeum Narodowym we Wrocławiu

Podczas wakacyjnych warsztatów, które odbywają się w Muzeum Narodowym we Wrocławiu do końca sierpnia, uczestnicy mają okazję zgłębić tajniki różnorodnych tematów. Są to między innymi postacie z mitologii, barokowe instrumenty muzyczne oraz modne stroje i ubiory z różnych epok. Zajęcia są związane głównie z ekspozycją „Szaleństwo Rokoka”, jak informuje kuratorka wystawy, Iwona Gołaj.

Rokoko to styl, który do dzisiaj budzi wiele fascynacji i jest motywem licznych badań. Aktualna wystawa prezentuje niemal 500 artefaktów związanych z tym okresem. Nie tylko z własnych zbiorów muzeum, ale też przysłanych ze zbiorów kościołów i klasztorów z Czech i Austrii.

W ramach zajęć w rotundzie z „Panoramą Racławicką”, najmłodszych uczestników czeka lekcja poznania bohaterów tego monumentalnego dzieła sztuki. W Muzeum Etnograficznym zaś, dzieci będą miały okazję stworzyć domek dla owadów oraz drzewo genealogiczne swojej rodziny – informuje dalej Iwona Gołaj.

Na agendzie wakacyjnych spotkań są także warsztaty na temat kultury picia kawy, herbaty i spożywania czekolady – czyli eleganckiego towarzystwa przy stole. To opowieść o tym, jak właśnie rokoko było czasem odkrycia kawiarni i nawiązania do codziennych rozkoszy życia. Wszystkie zajęcia bazują na dziełach prezentowanych na wystawach muzeum.

Szczegółowy plan wakacyjnych warsztatów dla najmłodszych pod nazwą „Wakacje w Muzeum” jest dostępny na stronie internetowej Muzeum Narodowego we Wrocławiu.