Złoty Wąs: Głosowanie na rzecz profilaktyki męskich chorób nowotworowych rozpoczęło się

Właśnie rozpoczęto głosowanie w konkursie Złoty Wąs, który ma za zadanie promować profilaktykę chorób nowotworowych u mężczyzn. Kampania, która tradycyjnie ma miejsce w listopadzie, obejmuje szereg wydarzeń, takich jak projekcja filmu, webinar z ekspertem czy lekcje edukacyjne. Istnieje również możliwość zdobycia bezpłatnych badań profilaktycznych.

Inicjatywa Złoty Wąs jest organizowana przez Fundację Forum Mężczyzn. Jak podano w komunikacie fundacji, proces głosowania w ramach tej akcji wystartował w piątek.

Celem tego konkursu, pełnego „złotowąsowej” zabawy, jest podkreślenie znaczenia profilaktyki męskich chorób nowotworowych. Zapuszczanie wąsów w listopadzie jest częścią globalnej inicjatywy „Movember”, gdzie charakterystyczny zarost staje się nie tylko symbolem, ale także nietypowym elementem prowokującym do otwartych dyskusji na tematy takie jak samobadanie jąder czy wizyta u urologa – informują organizatorzy.

Wszyscy, którzy wezmą udział w głosowaniu w ramach konkursu Złoty Wąs, mają szansę na zdobycie voucherów na darmowe badania profilaktyczne.