56-letni mężczyzna, podejrzany o zabójstwo, zginął podczas próby zatrzymania przez CBŚP

Policja Centralnego Biura Śledczego miała dzisiaj za zadanie aresztować 56-letniego mężczyznę w związku z podejrzeniem o morderstwo. W trakcie próby wejścia do jego mieszkania, funkcjonariusze usłyszeli dźwięk wystrzału. Gdy zdołali pokonać przeszkodę jaką były drzwi, natrafili na postrzelonego mężczyznę i obok niego znajdującą się broń. Mimo natychmiastowej reanimacji przy życiu nie udało się go utrzymać.

Cały incydent miał miejsce na terenie województwa lubuskiego. Jednakże Jacek B., znany pod pseudonimem „Lelek”, swą działalność kryminalną prowadził przede wszystkim na Dolnym Śląsku. W latach 90-tych Lelek był uważany za jednego z liderów zorganizowanego półświatka przestępczego w Polsce. Zgodnie z informacjami służb, w tamtym okresie grupa Lelka prowadziła konflikt z gangiem ze Zgorzelca. Konsekwencją tego było skazanie Lelka i wysłanie go do więzienia na prawie 15 lat. Wolność odzyskał w 2016 roku.

Lelek wrócił do aresztu w 2019 roku. Tym razem oskarżono go o stworzenie i kierowanie grupą przestępczą, której działalność obejmowała pranie brudnych pieniędzy i wyłudzanie podatku VAT.