Bomba lotnicza na budowie we Wrocławiu. Niezbędny był udział saperów!

W połowie marca mieszkańcom ulicy Sienkiewicza we Wrocławiu ukazał się niecodzienny widok. Oto grupa saperów w pełnym umundurowaniu, wchodziła na teren budowy. Okazało się, że znaleziono tam niewybuch z czasów II Wojny Światowej. Nikomu nic się nie stało. 

Grupa saperów przyjechała na ulicę Sienkiewicza niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia. Kierownik budowy, która ruszyła pełną parą na początku roku, zadzwonił na policję z informacją, że podczas prac budowlanych znaleziono podejrzanie wyglądający przedmiot. Jak się na miejscu okazało, był to niewybuch z czasów II Wojny Światowej.

Nie było potrzeby ewakuowania mieszkańców okolicznych budynków, jednak teren został specjalnie odgrodzony. Ta rutynowa czynność ma na celu zminimalizowanie strat i wyeliminowania ewentualnego niebezpieczeństwa. Saperzy zabezpieczyli pocisk i przewieźli go na poligon. Bomba została zneutralizowana jeszcze tego samego dnia.

Policja apeluje, aby wszelkie podejrzane przedmioty zgłaszać niezwłocznie na policję. Absolutnie odradza samodzielne zabezpieczenie niewybuchów.