Debata prezydencka we Wrocławiu z transmisją na żywo w TVP3 i TVP Info

W dniu 18 kwietnia, o godzinie 19:00, planowana jest debata między kandydatami na stanowisko prezydenta Wrocławia – Jackiem Sutrykiem oraz Izabelą Bodnar. Zaplanowano ją do transmisji na żywo, zarówno na antenie TVP3 Wrocław, jak i w TVP Info.

Podczas debaty, kandydaci zostaną poddani próbie poprzez serię pytań dotyczących różnych aspektów zarządzania miastem. Będą to między innymi: kwestia komunikacji zbiorowej, stan dróg w mieście, sytuacja Śląska Wrocław, planowane inwestycje, ekologia, problematyka mieszkaniowa, gospodarka odpadami, wizja Wrocławia przyszłości oraz relacje między prezydentem a radą miejską. Program przewiduje także moment na pytania kierowane przez samych kandydatów oraz czas na ich swobodną wypowiedź. Bezpośrednio po debacie przewidziano sekcję z komentarzami politologów.

Nawet jeśli jeden z kandydatów zdecyduje się nie brać udziału w programie, debata odbędzie się bez względu na tę okoliczność.

Zachęcamy dziennikarzy z różnych redakcji, aby dołączyli do nas w siedzibie TVP3 we Wrocławiu w dniu debaty. Zapewnimy im możliwość obserwowania dyskusji na żywo oraz okazję do rozmowy z kandydatami po zakończeniu debaty.