"Dzika Afryka" w Zoo Wrocław – edukacyjna wystawa multimedialna

Zoo we Wrocławiu szykuje się na przyjęcie edukacyjnej ekspozycji o nazwie „Dzika Afryka”. Koncentruje się ona na prezentacji najbardziej charakterystycznych gatunków zwierząt tej części świata, lecz w zupełnie nowoczesnym, multimedialnym formacie. Otwarcie tej atrakcji przewidziane jest na 27 października 2023 roku, a bilety są już dostępne do nabycia w przedsprzedaży.

Ekspozycja „Dzika Afryka” będzie dostępna do zwiedzania aż do 3 marca 2024 roku. Będzie to sezonowa atrakcja uruchamiana jesienią i zimą, otwierana dla zwiedzających codziennie po zmierzchu i po zamknięciu zoo. Ścieżka zwiedzania obejmować będzie historyczną część ogrodu zoologicznego, którą specjalnie na ten cel zaadaptowano, wzbogacając ją o multimedialne atrakcje. W trakcie tej wyjątkowej wycieczki można będzie spotkać najsłynniejsze gatunki afrykańskich zwierząt zaprezentowanych w innowacyjnym, świetlnym formacie. Wizyta na ekspozycji stanowić będzie również cenną lekcję przyrody, której celem jest zwiększenie świadomości na temat gatunków zagrożonych.

„Chętnie wdrażamy nowe technologie, co pozwala nam urozmaicić ofertę naszego zoo. Tym razem przygotowujemy dla naszych gości coś naprawdę wyjątkowego. 'Dzika Afryka’ to debiutancka wystawa Garden of Lights we Wrocławiu i jesteśmy dumni, że nasze zoo zostało wybrane przez firmę Wonderful Lightning do realizacji tego innowacyjnego projektu. Tak dużej skali przedsięwzięcie jeszcze nie miało miejsca w naszym mieście” – mówi Joanna Kasprzak, Prezes Zarządu ZOO Wrocław.