Heroiczna akcja ratunkowa przy udziale służb MPK Wrocław

Dramatyczne wydarzenie miało miejsce w ubiegłym tygodniu, dokładnie 29 września, kiedy to zespół służb MPK Wrocław został zaangażowany w szybką interwencję ratunkową. Wszystko zaczęło się krótko po godzinie 8:00 rano, kiedy to na ulicy Trzebnickiej, pod wiaduktem, pewien mężczyzna nagle doznał zawału serca. Przybycie służb ratowniczych oraz ekipy MPK Wrocław było możliwe dzięki reakcji przypadkowego rowerzysty, który natychmiast wezwał pomoc. Skuteczna reanimacja zakończyła się ocaleniem życia poszkodowanego.

Witold Woźny, prezes zarządzający komunikacją publiczną we Wrocławiu, skierował swoje podziękowania do wszystkich zaangażowanych w tę operację ratunkową. Szczególne słowa uznania skierował do kontrolerów ruchu i Starszego Dyspozytora z Centrali Ruchu MPK.

Początkowo Nadzór Ruchu MPK został powiadomiony jedynie ze względu na konieczność zatrzymania ruchu tramwajowego na terenie incydentu. Jednakże, jak się okazało, ich obecność była nieoceniona w procesie ratowania życia mężczyzny. Przybyli na miejsce zdarzenia po zaledwie minucie od zgłoszenia i natychmiast przystąpili do akcji resuscytacyjnej. Intensywna walka o życie trwała blisko 20 minut i, szczęśliwie, zakończyła się pomyślnie.