Końcowe etapy renowacji Wzgórza Partyzantów we Wrocławiu

Postępy w pracach nad odnową Wzgórza Partyzantów we Wrocławiu są już na finałowym etapie. Po długim okresie dwóch lat pełnych intensywnych prac, które były poprzedzone trudną batalią prawną o przysługujące miastu prawo do zarządzania tym obiektem, następuje teraz moment przybliżający się ku jego ponownemu otwarciu.

Chociaż wystąpiły małe opóźnienia w planowanym harmonogramie zakończenia prac renowacyjnych, to ekipy konserwatorskie mają niedługo opuścić rekonstruowany teren. Jak informuje Krzysztof Świercz z Zarządu Inwestycji Miejskich, obecnie na pełnych obrotach jest prowadzony montaż wodotrysków oraz piaskowcowa obudowa fontanny, zgodnie z pierwotnym projektem.

„Cieszymy się, że możemy wprowadzić nowe elementy jak odrestaurowane lampy, które będą podkreślać piękno kolumnady. Prace malarskie są na zaawansowanym etapie i planujemy zakończyć całość przed końcem marca tego roku,” mówi Świercz. „Jest to oznaka, że rewaloryzacja tego historycznego miejsca jest na ukończeniu.”

Nadchodzące zmiany obejmują intensywne, kontrastujące kolory błękitu, czerwieni i pomarańczy wewnątrz. Plan zakłada przestrzeń o powierzchni 1100 metrów kwadratowych, która będzie przeznaczona na działalność gastronomiczną i artystyczną klubokawiarni. Jednak fakt, że remont o wartości 30 mln złotych zbliża się do końca, nie oznacza, że już wiosną będzie można korzystać z kawy serwowanej na miejscu. Nadal trwa proces szukania najemcy poprzez przetarg.

„Mamy nadzieję, że to miejsce ponownie stanie się jednym z symboli miasta. Chcemy dać przyszłemu najemcy możliwość prowadzenia biznesu na swoich warunkach,” mówi Aleksandra Lipertowska z Zarządu Zasobu Komunalnego.