Kultura, wiara i ekonomia łączą uczestników III Sudeckiego Forum Inicjatyw

Zaczyna się trzecia edycja Sudeckiego Forum Inicjatyw, które odbędzie się w Głuszycy, miasteczku leżącym na terenie powiatu wałbrzyskiego. Oficjalne rozpoczęcie przewidziane jest na godzinę 20:30, kiedy to wystąpi popularny zespół Enej.

Forum, które organizowane jest przy parafii Chrystusa Króla, potrwa do poniedziałku 10 lipca. Przez pięć dni uczestnicy będą mieli okazję brać udział w różnorodnych wydarzeniach – począwszy od dyskusji panelowych, przez koncerty, aż po warsztaty, które będą odbywały się od jasnego poranka.

Sudeckie Forum Inicjatyw ma na celu przede wszystkim wymianę poglądów, doświadczeń i działań osób zaangażowanych w rozwój dolnośląskiego województwa. Forum daje również możliwość nawiązania kontaktów oraz stworzenia propozycji współpracy w obszarach takich jak wiara, kultura i ekonomia – które stanowią motyw przewodni całego spotkania.

Podczas paneli dyskusyjnych organizowanych na forum swoje głosy będą mogli zabierać przedstawiciele organizacji pozarządowych, samorządowcy, seniorzy czy też osoby niepełnosprawne. Ważnym elementem jest także udział młodzieży, co pokazuje jak szeroki spektrum osób może skorzystać z tego typu inicjatyw.