Mieszkania Wrocław – jak prezentują się ceny w poszczególnych dzielnicach w 2023 roku?

Ceny mieszkań we Wrocławiu wzrosły o prawie 6 proc. w pierwszym kwartale 2023 roku w przypadku małych mieszkań. Za lokale mieszkalne o średnim, jak i dużym metrażu również przyszło klientom zapłacić więcej w porównaniu do końcówki minionego roku. W jakich dzielnicach było najdrożej? A w jakich najtaniej?

Mieszkania Wrocław – ile trzeba zapłacić za mieszkanie we Wrocławiu?

Najnowszy raport Expandera i Rentier.io wskazuje, że rynek mieszkaniowy w Polsce się odbił i taka tendencja ma się utrzymywać w dłuższej perspektywie.

Trend spadkowy w zakresie cen mieszkań prawdopodobnie jest już przeszłością. Najmocniej zdrożały średniej wielkości mieszkania (+1,77% q/q) i małe (+1,73%). Z kolei ceny dużych lokali wzrosły o 0,84% q/q. Znacząco odbiła też liczba rozpoczynanych budów (+69%). Ze snu budzi się też rynek kredytów hipotecznych – poinformowali analitycy.

Ceny mieszkań we Wrocławiu wzrosły średnio o blisko 3% w pierwszym kwartale 2023 roku. Najbardziej podrożały małe mieszkania, bo aż o blisko 6% – tj. 13,3 tys. zł/m2. Ceny średniej wielkości lokali mieszkalnych wzrosły z kolei o 2,4% – tj. 10,4 tys. zł/m2. Duże mieszkania we Wrocławiu podrożały o 3% – tj. 9,9 tys. zł/m2.

Inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu – ceny w poszczególnych dzielnicach i na osiedlach

Według danych serwisu Sonar Home, najwięcej za mieszkanie we Wrocławiu trzeba zapłacić na osiedlach Zacisze-Zalesie-Szczytniki (10,9 tys. zł/m2), Strachocin-Swojczyce-Wojnów (10,8 tys. zł/m2), Stare Miasto (10,6 tys. zł/m2) oraz Tarnogaj (10,6 tys. zł/m2). Pięciocyfrową kwotę za metr kwadratowy należy też jednak wydać na obszarach Przedmieście Oławskie (10,3 tys. zł/m2), Grabiszyn-Grabiszynek, Klecina, Jagodno (10,1 tys. zł/m2) oraz Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice i Szczepin (nieco ponad 10 tys. zł/m2).

Najniższą cenę za metr kwadratowy można zapłacić na osiedlach Świniary (7,6 tys. zł/m2), Brochów (8,1 tys. zł/m2), Kuźniki (8,4 tys. zł/m2), Nowy Dwór i Psie Pole-Zawidawie (8,6 tys. zł/m2) oraz Muchobór Mały (8,7 tys. zł/m2). Poniżej 9 tys. zł/m2 można zapłacić również za lokale mieszkalne w rejonach Pracze Odrzańskie i Księże (8,8 tys. zł/m2); Widawa, Ołbin oraz Karłowice-Różanka (8,9 tys. zł/m2).

Prestiżowe osiedla mieszkalne we Wrocławiu – na jaką inwestycję postawić?

Trendy na rynku nieruchomości we Wrocławiu pokazują, że zarówno mieszkańcy, jak i deweloperzy wychodzą z centralnych dzielnic stolicy Dolnego Śląska, poszukując bardziej sprzyjających rekreacji terenów choćby na południu miasta.

Takie miejsca jak Jagodno, w którym realizowane są inwestycje Murapol Jagodno Park, Murapol Słoneczne Jagodno czy Murapol Osiedle Ferrovia to świetne przykłady obrazujące ten trend.

Zdecydowaliśmy się zaprojektować inwestycje w rejonie Jagodna, ponieważ chcieliśmy zapewnić oddech mieszkańcom od codziennych spraw i zaoferować im dostęp do zielonych terenów rekreacyjnych. Świetne skomunikowanie inwestycji w pobliżu ulicy Buforowej umożliwia jednak sprawne dotarcie do centrum Wrocławia, jak i wyjazd z miasta. Gorąco zachęcam do zainteresowania się naszą ofertą, bo w przypadku niektórych inwestycji pozostały ostatnie mieszkania w sprzedaży – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.

Wszystkie wyżej wymienione wrocławskie inwestycje dewelopera oferują w standardzie opcję smart home i pakiet antysmogowy. Home Management System umożliwia korzystanie z urządzeń inteligentnego domu w mieszkaniach, w tym sterować temperaturą, oświetleniem, jak i zaworami wody. Można to robić zarówno manualnie, jak i przy użyciu aplikacji mobilnej na telefonie czy tablecie. Filtry antysmogowe zamontowane w nawiewnikach okiennych z kolei zapewniają stały dopływ świeżego powietrza do wnętrz, wolnego od pyłków, alergenów czy owadów.