Na co zwrócić uwagę, wybierając tarcze do cięcia metalu?

Prace warsztatowe, remontowe i majsterkowanie często wymagają używania szlifierki oraz innych urządzeń, w których niezbędne są tarcze do cięcia metalu. W sprzedaży można znaleźć ich wiele. Jak wybrać właściwy produkt?

Na co zwrócić uwagę, wybierając tarcze do cięcia metalu?

Obróbka różnego rodzaju materiałów zarówno na potrzeby domowego majsterkowania, jak i wykonywania czynności zawodowych wymaga odpowiedniego sprzętu o określonych właściwościach i parametrach. Aby mógł on działać właściwie, niezbędne są różne akcesoria, takie jak tarcze do cięcia metalu. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając takie akcesoria?

Tarcze do cięcia metalu – jakie produkty wybrać?

Na rynku narzędzi i akcesoriów warsztatowych można znaleźć mnóstwo różnych tarcz wykonanych z wielu materiałów. Wśród nich znajdują się produkty do cięcia drewna, tworzyw oraz tarcze do cięcia metalu, które zazwyczaj stosowane są w popularnych i funkcjonalnych szlifierkach kątowych. Należy jednak przed zakupem bardzo dokładnie zapoznać się z informacjami zawartymi na opakowaniu. Samo określenie „do metalu” niestety nie oznacza, że dana tarcza poradzi sobie z cięciem tego materiału. Kluczowym zapisem będzie zatem sformułowanie „do cięcia metalu”.

W sprzedaży znajdują się tarcze do cięcia metalu w różnych cenach. Zawsze warto wybierać przyrządy co najmniej ze średniej półki, opatrzone stosownymi certyfikatami i normami. Wówczas będą to tarcze skuteczne, posłużą na długo i nie będą zbytnio nagrzewać się podczas pracy.

Na co zwrócić uwagę, kupując tarcze do cięcia metalu?

Kluczowym parametrem przy wyborze tarczy do cięcia metalu jest jej twardość. Parametr ten oznaczają litery alfabetu od E do T, przy czym T to tarcza najtwardsza. Do twardych metali warto wybierać miękkie akcesoria, natomiast do miękkich metali twardsze tarcze. Drugą kwestią jest grubość tarcz. Im są cieńsze, tym wykonają bardziej precyzyjne cięcia. Grubsze modele posłużą również do innych czynności, takich jak np. szlifowanie.

Bardzo ważny jest też rozmiar, jaki mają akcesoria do obróbki metalu. Powinien on być dopasowany do posiadanego urządzenia. Najwyższej jakości tarcze do cięcia metalu, produkty certyfikowane i dostępne w wielu różnych wariantach oferuje ENDO-TECH. To specjalistyczny sklep z kompleksowym i polecanym wyposażeniem, gdzie można znaleźć nie tylko tarcze, ale też wiele innych przydatnych narzędzi i urządzeń.