Najdroższa kamienica we Wrocławiu sprzedana za ponad 17 milionów złotych!

Kamienica przy placu Uniwersyteckim 7 miasto próbowało sprzedać już wielokrotnie. Jednak pierwsza cena wywoławcza, w wysokości 30 milionów złotych, nie spotkała się z szerokim odzewem. Dopiero teraz udało się ją sprzedać, za ponad 17 milionów złotych.

Przy placu Uniwersyteckim stoi kamienica, która przez wielu nazywana jest najpiękniejszą w mieście. Ta zabytkowa i przedwojenna kamienica, w poprzednich latach została odrestaurowana zarówno wewnątrz jak i zewnątrz. Miasto próbowało ją wystawić na sprzedaż, jednak pierwotna cena wywoławcza określona na poziomie 30 milionów złotych, była zaporową.

Dopiero pod koniec maja zgłosił się inwestor, który podczas procedury przetargowej zaproponował 17 500 000 złotych. Okazała się nim być spółka VGP Nieruchomości z Warszawy, należąca do niemieckiej grupy medialnej Verlagsgruppe Passau.

Sama kamienica ma powierzchnię użytkową ponad 1410 metrów kwadratowych, a działka 325 metrów kwadratowych. Obecnie w budynku znajduje się 18 mieszkań i jeden lokal użytkowy.