Niezapowiedziane przerwy w komunikacji miejskiej we Wrocławiu zaskakują mieszkańców

Podróżujący tramwajami MPK Wrocław zostali zaskoczeni przez nagłe problemy techniczne, które pojawiły się podczas porannego szczytu. Wrocławski operator transportu miejskiego zdecydował się na wprowadzenie zmian w kursowaniu kilku linii. Co więcej, te modyfikacje nie zostały uwzględnione na elektronicznych tablicach z rozkładami jazdy. Zapraszamy do zapoznania się z opiniami mieszkańców na ten temat.

W piątkowy poranek 8 grudnia pasażerowie korzystający z usług MPK Wrocław od wczesnych godzin zgłaszali różnorodne usterki i problemy na trasie prowadzącej z pętli Poświętne do centrum miasta. Przed dziewiątą rano pojawiły się raporty o pracach spawalniczych na torowisku w rejonie ulicy Łokietka.

Tramwaje kursujące na liniach 7 kierujące się w stronę Kleciny, 14 zmierzające do Krzyków, a także 15 jadące do pętli Poświętne, zostały skierowane na trasę objazdową. Objazd prowadził od Dworca Nadodrze przez ulice Słowiańską, Jedności Narodowej, plac Bema, ulicę Drobnera, aż do pętli Poświętne.

Warto jednak zauważyć, że to nie były jedyne utrudnienia na tej trasie. Przy Moście Trzebnickim około 6.40 rano pracowała ekipa spawaczy. Informacje na ten temat przekazał pasażerom sam przewoźnik: