Nowonarodzony chłopiec znaleziony w legnickim Oknie Życia

W piątkowe południe, 13 października, w miejscu zwanym „Oknem Życia” przy Caritas Diecezji Legnickiej, został odnaleziony nowo narodzony maluch. Ten ośrodek służy jako bezpieczne schronienie dla opuszczonych dzieci i jest to już szósta sytuacja, w której udało się tam zapewnić pomoc potrzebującemu dziecku.

Malutki chłopiec został znaleziony w Oknie Życia, które jest częścią Ośrodka Edukacyjno – Opiekuńczego „Samarytanin”, zarządzanego przez Caritas Diecezji Legnickiej. O wydarzeniu poinformowała siostra Beata, która pełniła tego dnia dyżur. Opisała ona wzruszające chwile, gdy razem z resztą personelu odkryli dziecko w oknie.

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej Caritas Diecezji Legnickiej, pracownicy ośrodka podjęli odpowiednie kroki zgodne z procedurą. Zarówno służby medyczne jak i policja zostały powiadomione o sytuacji. Chłopiec natomiast został przetransportowany do szpitala w celu przeprowadzenia niezbędnych badań. Jeżeli wszystko pójdzie pomyślnie i maluch okaże się zdrowy, zostanie przekazany do pogotowia opiekuńczego, skąd trafi do nowego domu poprzez adopcję.