Podsumowanie akcji policji we Wrocławiu: 1100 interwencji, 84 zatrzymania i 35 pijanych za kółkiem

Wrocławska formacja policyjna wykazała się niezwykłą aktywnością w ostatnim weekendzie, przeprowadzając ponad tysiąc interwencji i zatrzymując 84 osoby podejrzane o różne wykroczenia. Dodatkowo, udało im się odnaleźć 24 osoby, które były wcześniej poszukiwane.

W ciągu trzech dni, od piątku do niedzieli, wrocławscy funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji oraz komisariatów podległych tej jednostce, zareagowali na niepokojące sytuacje aż 1139 razy. Ich czujność i determinacja pozwoliła na efektywne interweniowanie w każdym zgłoszonym przypadku.

Niezwykle alarmujący jest fakt, że spośród zatrzymanych osób, aż 35 prowadziło pojazdy będąc pod wpływem alkoholu. Najwyższy stopień nietrzeźwości stwierdzono u jednego z kierowców – mężczyzna prowadzący osobowy volkswagen miał w organizmie ponad 3,6 promila alkoholu. Został on zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Wrocław Krzyki. Teraz, o przyszłości tego nieodpowiedzialnego kierowcy, który stanowił zagrożenie na drodze, zadecyduje sąd.

Wysoka skuteczność wrocławskich policjantów przejawiała się również w zatrzymaniach – udaremnili 84 wykroczenia oraz odnaleźli 24 osoby, które były poszukiwane przez prawo. Wiele z tych zatrzymań miało miejsce na gorącym uczynku, a niektóre po intensywnych pościgach.