Poranne problemy na dolnośląskich torach: komunikacja zastępcza i opóźnienia pociągów

Rano na terenie Dolnego Śląska kolej raz jeszcze musiała zmierzyć się z utrudnieniami. Na linii kolejowej łączącej Jelenią Górę z Szklarską Porębą Górną, ze względu na drzewo, które przerwało sieć trakcyjną, uruchomiono komunikację zastępczą. W pobliżu Wrocławia Grabiszyn doszło do przerwy w ruchu, co spowodowało odwołanie niektórych połączeń oraz opóźnienia pociągów.

W dniu dzisiejszym Koleje Dolnośląskie informują o problemach na trasie między Jelenią Górą a Szklarską Porębą Górna. W godzinach porannych 24 stycznia, ruch na odcinku Piechowice – Szklarska Poręba został zawieszony z powodu drzewa, które spadło na sieć trakcyjną. Dodatkowo, odnotowano utrudnienia w ruchu w okolicach Wrocławia. Konkretnie chodzi o posterunek odgałęźny Wrocław Grabiszyn, gdzie nastąpiła przerwa w ruchu kolejowym, powodując znaczące opóźnienia pociągów.

Pod koniec dnia, kolejne drzewo na torach przysporzyło kłopotów. W efekcie, została wstrzymana komunikacja na odcinku Żarów – Kąty Wrocławskie. Jako rozwiązanie problemu uruchomiono autobusy zastępcze kursujące między Jaworzną Śląską a Katami Wrocławskimi. Przewoźnicy są świadomi niedogodności i przepraszają za zaistniałe utrudnienia.