Port Lotniczy Wrocław prezentuje zimową siatkę połączeń

Choć wakacje kojarzą się zazwyczaj z letnim słońcem, nie brakuje osób, które wybierają podróże jesienią czy zimą, uciekając przed surowym klimatem Polski. Ale jakie destynacje będą dostępne w nadchodzącym sezonie? Te informacje przekazało nam lotnisko we Wrocławiu, prezentując pełną listę połączeń na zbliżający się okres zimowy.

Port Lotniczy Wrocław określa nadchodzący sezon jako zimowy, mimo że rozpoczyna się on w późnej jesieni i trwa aż do wiosny – od 29 października do 30 marca. Ciekawostką są nowe połączenia, które zostaną uruchomione przez tanie linie lotnicze – Ryanair i Wizz Air. Zaplanowali oni loty do takich miejsc jak Walencja, Malaga, Lizbona czy marokański Agadir. Dodatkowo, dla podróżnych z Wrocławia, operatorzy turystyczni przygotowali egzotyczną ofertę połączeń z Kenią, Omanem oraz Dubajem.

Jednak to nie wszystko co czeka pasażerów w sezonie 2023/2024. Do Amsterdamu będzie realizowany dodatkowy, drugi dzienny lot przez KLM, natomiast do Zurychu dodany zostanie trzeci rejs obsługiwany przez Swiss. Największą atrakcją będzie jednak nowe połączenie uruchomione od 3 listopada. Pasażerowie będą mogli polecieć bezpośrednio z Wrocławia do Seulu najnowocześniejszym samolotem na świecie – Boeingiem 787-8 Dreamliner. Ta maszyna może pomieścić na pokładzie aż 252 pasażerów w klasach Business, Premium oraz Economy.