Powrót Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego po przerwie związanej z pandemią

Po przerwie, której przyczyną była globalna pandemia, Dolnośląski Budżet Obywatelski (DBO) powraca do działania. Ostatni raz podobna inicjatywa miała miejsce w 2019 roku, a wszelkie próby jej zorganizowania w 2020 roku spełzły na niczym z powodu sytuacji epidemicznej. Jednak na wiosnę 2021 roku mieszkańcy regionu będą mieli kolejną szansę ubiegać się o fundusze na realizację swoich projektów. Ogłoszono, że dostępna pula środków wynosi 3 miliony złotych, przy czym maksymalna kwota przyznana dla jednego projektu to 60 tysięcy złotych.

Szczegółowe informacje na temat procesu aplikacyjnego będą dostępne podczas spotkania informacyjnego, które odbędzie się we Wrocławiu. Zgromadzenie zaplanowano na poniedziałek, 18 marca, w Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli, położonym przy ulicy Trzebnickiej 42-44. Spotkanie potrwa od godziny 11:30 do 13:00.

Procedura zgłaszania projektów do DBO różni się od tej stosowanej w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego (WBO). Zamiast składać wnioski osobiście, wnioskodawcy muszą zrobić to poprzez organizacje pozarządowe, które działają jako pośrednicy.