Poznaj nowe inwestycje we Wrocławiu na które warto zwrócić uwagę

Wrocław to czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce. Usytuowane w malowniczym miejscu nad Odrą, Oławą, Widawą i Bystrzycą jest ośrodkiem gospodarczym, naukowym i kulturalnym. Uroki miasta doceniają przybysze z całego kraju i zagranicy, chętnie osiedlając się w tym zielonym mieście. A to z kolei sprawia, że wrocławski rynek nieruchomości prężnie się rozwija. Zobacz, co ma do zaoferowania dzisiaj i sprawdź, gdzie warto kupić nowe mieszkanie we Wrocławiu.

Ceny mieszkań we Wrocławiu w 2022 roku

Nowe inwestycje we Wrocławiu cieszą się dużym zainteresowaniem mimo stale rosnących cen. Jeszcze na początku roku średnia cena za m2 w tym mieście wynosiła 8 464 zł. Dzisiaj (czerwiec 2022) za ten sam m2 musisz zapłacić już ponad 9 345 zł. To o ponad 400 zł więcej niż prognozowali eksperci rynku. Od początku roku średnia cena wzrosła o 8,7%. Obecnie najdroższe mieszkania znajdują się na osiedlu Tarnogaj (10 945 zł/m2), najtańsze zaś na Brochowie (7 542 zł/m2).

Nowe mieszkania we Wrocławiu kupisz teraz na Krzykach w cenie 9 777 z/m2, na Starym Mieście, które jest drugą najdroższą dzielnicą Wrocławia (10 861 zł/m2) czy chociażby na Psim Polu przy ul. Działoszyńskiej, Cynamonowej lub Murowanej, gdzie za m2 zapłacisz średnio 8 453 zł. Ciekawe oferty znajdziesz również w dzielnicy Fabryczna oddalonej od centrum zaledwie o 5 km. Tam za mieszkanie o powierzchni ok. 50 m2 zapłacisz 492 000 zł.

Nowe inwestycje na wrocławskim rynki nieruchomości

We Wrocławiu nowych inwestycji nie brakuje w Śródmieściu, na osiedlu Krzyki czy Ołbinie. Wszędzie tam kupisz mieszkania w niskiej zabudowie, z dużymi balkonami lub tarasami, a w przypadku lokali usytuowanych na parterze z własnym ogródkiem. Ciekawe propozycje znajdziesz również na Psim Polu czy Przedmieściach Oławskich. Tam możesz wybierać pośród mieszkań usytuowanych w wielokondygnacyjnych budynkach. Zobacz wszystkie nowe inwestycje we Wrocławiu na Gratka.pl i wybierz mieszkanie swoich marzeń.

Kameralne, niskie bloki w Śródmieściu

Jeśli szukasz przestronnego, wygodnego mieszkania w kameralnej atmosferze, koniecznie sprawdź ofertę Rezydencji Szczytnickiej. Zaprojektowana została ona w taki sposób, by architektonicznie wpisywała się w otoczenie, a jednocześnie była nowoczesna i bardzo komfortowa. Apartamenty w samym centrum Wrocławia mają powierzchnię od 73 do 211 m2. Dostępne są tam mieszkania dwu-, trzy-, cztero- i pięciopokojowe z windą, przestronnym tarasem, parkingiem podziemnym i naziemnym oraz komórkami lokatorskimi.

Nowe mieszkania na Krzykach

Wrocławskie Krzyki to bardzo popularne osiedle. Obecnie możesz tam kupić lokale mieszkaniowe przy ulicy Komendy w niskich trzypiętrowych blokach o powierzchni od 43 do 90 m2 lub mieszkania przy Wolańskiej o powierzchni od 28 do 70 m2. Osiedle Krzyki to świetny wybór dla osób, które z jednej strony chcą mieszkać blisko centrum, a z drugiej cenią sobie spokój i dostępność do terenów zielonych.

Na Krzykach znajdziesz również nowe mieszkania z rozwiązaniami ekologicznymi. Na przykład inwestycja Viva Jagodno przy ulicy Kajdasza. Zielone dachy budynków mają gromadzić wodę deszczową, oczyszczać powietrzę, obniżać temperaturę, zmniejszać poziom hałasu w otoczeniu, zwiększać bioróżnorodność, a nawet przedłużyć trwałość dachu.

Niskie bloki na Psim Polu

Jeśli szukasz mieszkania w niskiej zabudowie, koniecznie sprawdź ofertę przy ulicy Cynamonowej lub Murowanej. Dwupiętrowe budynki kryją w sobie mieszkania o powierzchni od 39 do 74 m2. Wygodne, komfortowe i nowoczesne lokale mają dostęp do wyznaczonych miejsc postojowych i terenów zielonych. Niewątpliwą zaletą osiedla jest bliskość placówek oświatowych, ścieżki rowerowe, trasy spacerowe i dobra komunikacja z centrum Wrocławia.