Prof. Piotr Ponikowski pozostaje na stanowisku rektora Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w kadencji 2024-2028

W przyszłej kadencji 2024-2028, prof. Piotr Ponikowski nie zakończy swojego działania jako rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Jest to efekt tego, że nie miał żadnej konkurencji w ubieganiu się o to prestiżowe stanowisko.

W piątkowym komunikacie prasowym, uczelnia oficjalnie potwierdziła, że prof. Ponikowski, który pełni funkcję rektora od poprzedniej kadencji, po raz kolejny zostanie liderem Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na następne cztery lata, od 2024 do 2028 roku.

Podczas pierwszego okresu kierowania uniwersytetem przez profesora Ponikowskiego, placówka zyskała na prestiżu i awansowała w międzynarodowych rankingach, stając się najwyżej ocenianą polską uczelnią medyczną. Ten okres zarządzania był pełen wyzwań – prócz pandemii COVID-19, rektor musiał stawić czoła kryzysowi na Ukrainie i problemom gospodarczym – jak podano w komunikacie.

Komunikat podkreśla również, że to właśnie podczas kadencji prof. Ponikowskiego, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu zainicjował ważną dyskusję na temat jakości edukacji medycznej. Został również zrealizowany ambitny projekt otworzenia filii wydziału lekarskiego w Wałbrzychu, który zdobył aprobatę Polskiej Komisji Akredytacyjnej.