Robert Grzechnik rezygnuje z Klubu Radnych PiS we Wrocławiu

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez biuro prasowe Urzędu Miejskiego we Wrocławiu, Robert Grzechnik podjął decyzję o opuszczeniu Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej Wrocławia. Aktualnie funkcjonuje jako radny niezależny. Grzechnik, pełniący jednocześnie rolę prezydenta regionu dolnośląsko-opolskiego partii Nowa Nadzieja, zdecydował się na ten krok.

Przed tą decyzją, Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości w bieżącej kadencji Rady Miejskiej Wrocławia składał się z dziewięciu członków. Powodując, że po wycofaniu się Grzechnika, który jest również liderem regionalnym partii Nowa Nadzieja, liczba ta zmniejszyła się. Od tej pory Grzechnik będzie działać jako radny niezależny.

W trakcie rozmowy z Polską Agencją Prasową, Grzechnik wyraził swój stanowisko. Jako członek partii Nowa Nadzieja, planuje startować w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Stwierdził, iż jego członkostwo w Klubie Radnych PiS może wprowadzać w błąd wyborców. Z tego powodu zdecydował się na pozostanie radnym niezależnym – dodał Grzechnik.