Sezony Letnie Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu: Harmonia Dźwięków i Melodii

Kiedy przychodzi lato, Narodowe Forum Muzyki (NFM) we Wrocławiu staje się miejscem, które przyciąga miłośników pięknych dźwięków i melodyjnych harmonii. Tegoroczne lato nie będzie wyjątkiem, z dwoma wyjątkowymi cyklami koncertowymi na horyzoncie: Kino Organowe i Forum Musicum, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających entuzjastów muzyki klasycznej.

We wrocławskim NFM letni cykl Kina Organowego przynosi ze sobą powrót do twórczości filmowej lat 20-tych XX wieku, jednak z unikalnym dodatkiem muzyki na żywo. Obrazy niemych filmów z różnych gatunków – komedii, horroru, fantastyki czy dramatu historycznego – zostaną podkreślone głębokim brzmieniem organów, przy których wykonaniu zasłynęli znakomici artyści. Tomasz Głuchowski wystąpi w parze z DJ-em Michałem Macewiczem, duet ten jest już dobrze znany publiczności dzięki ich spektakularnemu koncertowi podczas pokazu legendarnego „Metropolis” Fritza Langa w poprzednim roku.

Zaprezentuje się również Karol Mossakowski, pierwszy zagraniczny organista tytularny kościoła Saint-Sulpice w Paryżu, który przez trzy sezony był artystą rezydentem w Radio France. Jego talent do improwizacji jest szeroko doceniany przez miłośników muzyki. Sierpniowe koncerty będą również miejscem dla dwóch wybitnych organistów – Martina Gregoriusa i Franza Danksagmüllera. Ten drugi w swojej grze skorzysta dodatkowo z elementów elektroniki. Każdy z koncertów będzie poprzedzony specjalnym wprowadzeniem w tematykę kinematografii, oferując publiczności bogate i wszechstronne doświadczenie kulturalne.