Śmierć Bogdana Stelmacha, wieloletniego prokuratora z Prokuratury Generalnej

W niedzielne popołudnie, 7 lipca, we Wrocławiu doszło do smutnego wydarzenia. Odszedł od nas Bogdan Stelmach, były prokurator Prokuratury Generalnej. Przez wiele lat swojego życia zawodowego działał na rzecz praworządności, a ostatnie lata swojej pracy poświęcił służbie w najwyższej instytucji prokuratorskiej w kraju.

Swoją edukację prawniczą rozpoczął od ukończenia studiów na kręgach Uniwersytetu Wrocławskiego. Następnie podjął decyzję o przeniesieniu się do Ostrowa Wielkopolskiego, skąd jego ścieżka zawodowa prowadziła do Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi. Swoje odejście upamiętniono wpisem na stronie internetowej Prokuratury w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie spędził znaczący okres swojej kariery.

Bogdan Stelmach poświęcił niemal cztery dekady swojego życia na pracę dla prawa i sprawiedliwości. Informacja o jego śmierci została opublikowana przez Prokuraturę Okręgową w Ostrowie Wielkopolskim. Wspomnienia kolegów z pracy cofają się do roku 1974, kiedy to Stelmach zdobył dyplom na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytecie Wrocławskiego. Pięć lat później rozpoczął swoje pierwsze prawne stanowisko jako asesor, a potem podprokurator w Prokuraturze Rejonowej w Ostrowie Wielkopolskim.

W latach 1986-88 sprawował rolę radcy prawnego, ale nie trwało to długo. Od 1 maja 1990 r. do 8 lutego 2006 r. pełnił funkcję Prokuratora Wojewódzkiego w Kaliszu, a od 1998 r. objął obowiązki Prokuratora Okręgowego z siedzibą właśnie w Ostrowie Wielkopolskim. W tym czasie zdobył znaczne doświadczenie i szacunek w środowisku prawniczym.