Usterka wodociągu w samym sercu Wrocławia: Zalana ulica i problemy dla kierowców

W centralnej części Wrocławia wystąpiła poważna awaria. Na jednej z głównych ulic miasta, woda gwałtownie zaczęła się wylewać ze studzienki, przysparzając mieszkańcom wielu problemów. Na miejsce natychmiast wezwano techników z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK) we Wrocławiu, którzy mieli za zadanie zdiagnozować przyczynę zaistniałej sytuacji. Kierujący pojazdami, zmierzający w stronę skrzyżowania z ulicą Kamienną, mogą oczekiwać utrudnień w ruchu drogowym.

Sytuacja miała miejsce w wtorek, 2 lipca, tuż po godzinie trzynastej w rejonie Hubskiej 115. Jak relacjonuje nasz reporter będący na miejscu zdarzenia, woda wydobywa się ze studzienki usytuowanej prosto na chodniku, tuż przed skrzyżowaniem z ulicą św. Jerzego.

Kierowcy zmierzający do skrzyżowania z ulicą Kamienną powinni być przygotowani na potencjalne problemy i opóźnienia. Jak dotąd nie wprowadzono jeszcze zakazu ruchu, ani nie zawieszono działania komunikacji miejskiej.

Na miejsce awarii przybyło pogotowie techniczne z MPWiK. Jak powiedziała Martyna Bańcerek, rzeczniczka prasowa przedsiębiorstwa, specjaliści dokonują obecnie rozeznania sytuacji.

– Rura o średnicy 15 cm uległa uszkodzeniu. Z racji przeprowadzanych prac naprawczych, mogą wystąpić przerwy w dostawie wody – informuje rzeczniczka.

Mieszkańcy ulicy Hubska (numery nieparzyste), na odcinku od ul. św. Jerzego do Glinianej, muszą być przygotowani na ewentualne wyłączenia wody. Zostanie dla nich przygotowany beczkowóz z wodą pitną. Utrudnienia mogą potrwać aż do późnych godzin wieczornych.