W których branżach przydają się uprawnienia elektryka? Już teraz można zrobić je w rok

Elektryk należy do zawodów, które nigdy nie narzekają na brak zleceń. Obecnie przed elektrykami otwarte są drzwi nowych specjalizacji, możliwości rozwoju kariery zawodowej i osiągania dobrych zarobków.

Pracodawcy cenią wszechstronnych pracowników. Podnosząc swoje kompetencje, można nie tylko zyskać w oczach pracodawcy, ale i co miesiąc na koncie. Tym bardziej że kurs można zrobić w rok i to online. Jaka jest najkrótsza droga do uprawnień?

Branże zatrudniające elektryków

Prościej byłoby wymienić branże, które nie potrzebują elektryków. Natomiast praktycznie każda firma co jakiś czas korzysta z usług elektryków. Mały zakład usługowy czy duża hala produkcyjna, w każdym z tych miejsc jest prąd, instalacja, a co za tym idzie, czasem zdarza się awaria. Pracując bądź planując pracę w części branż, opłaca się zrobić uprawnienia już teraz.

Jest to między innymi branża budowlana. Mając uprawnienia elektryczne oraz pracując na budowach bądź poszukując zatrudnienia, CV zyskuje na wartości. Natomiast pracownik zatrudniony już na etacie staje się dla pracodawcy cenniejszy. Nie musi on zatrudniać dodatkowo elektryka. Ma pod ręką człowieka, który zajmie się instalacją i rozwiązywaniem problemów.

Uprawnienia elektryczne są bardzo przydatne w branży motoryzacyjnej, w zakładach produkcyjnych różnego rodzaju i w innych branżach z sektora przemysłowego.

Prostą drogą do wyższej pensji, zmiany pracy na lepszą i większej satysfakcji z pracy jest zapisanie się na kierunek technik elektryk policealna. Jest on w ofercie szkół policealnych. Edukację w nich mogą podjąć osoby z wykształceniem zawodowym bądź średnim (również bez matury).

Technik elektryk zaocznie i online

Obecnie wystarczy tylko chcieć się rozwijać. Przeszkodą nie jest już odległość od szkoły, brak funduszy na dojazdy czy brak czasu. Kurs elektryka dostępny jest w trybie zaocznym, co oznacza, że bez problemu można połączyć naukę z pracą na etacie. Zajęcia teoretyczne odbywają się online i wcale nie trzeba mieć super nowoczesnego sprzętu, wystarczy zwykły laptop, a nawet smartfon z dostępem do internetu.

To, do jakich kwalifikacji przygotowuje kurs, sprawdzisz na stronie: https://www.zawodelektryk.pl/. Kurs trwa rok. Przygotowuje do egzaminu państwowego. Ten kurs to świetny sposób na podniesienie swoich kompetencji, zdobycie nowych kwalifikacji oraz atrakcyjnego zawodu. Co w niepewnych czasach jest pewną profesją na przyszłość.

Już teraz zapisz się wstępnie na nowy semestr, a za niedługo nowe umiejętności zagoszczą w Twoim CV albo zaprezentujesz je szefowi.