Wrocław: Apel o wsparcie w renowacji sali dla dzieci z uboższych rodzin

Rozpoczął się proces odnawiania miejscówki, która pełni funkcję kantyny i świetlicy na terenie Wrocławia. To przestrzeń, która ma służyć jako miejsce, gdzie młode osoby pochodzące z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji ekonomicznej będą miały szansę skosztować gorącego jadła oraz uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach. Niemniej jednak, aby te zamierzenia przekształcić w rzeczywistość, niezbędna jest pomoc.

Organizacja „Gwardia Pomocy” do chwili obecnej koncentrowała swoje działania na wsparciu dla uchodźców z Ukrainy. Teraz jednak kierują swoje wysiłki na pomoc lokalnej społeczności. Zdołali już zdobyć dotację od miasta na lokalizację przy ulicy Więckowskiego, ale wymaga ona jeszcze remontu. Jak informuje Paweł Wajda, prezes Stowarzyszenia, – Znane jest to, że do przeprowadzenia remontu potrzebujemy ludzi gotowych do pracy i pieniędzy na materiały. Osoby gotowe do podjęcia pracy mamy, teraz musimy skoncentrować się na pozyskaniu materiałów budowlanych, które pozwolą nam dokończyć ten remont.

Suma, której potrzebują, to około 100 tysięcy złotych. Stowarzyszenie z radością przyjmie również materiały budowlane. Kiedy lokal zostanie ukończony, dzieci będą miały tam możliwość zjedzenia ciepłego posiłku, i uczestniczyć w warsztatach. Laura Nadolna zauważa: – Uważam, że dla dzieci byłoby fantastycznie, gdyby nie musiały spędzać tak dużo czasu w domu, gdzie często dochodzi do konfliktów rodzinnych i woleliby przebywać na świeżym powietrzu, jednak pogoda jest za zimna.