Wrocław inwestuje w cztery strzelnice wirtualne dla szkół ponadpodstawowych z myślą o nowym roku szkolnym

Nabycie przez Wrocław czterech strzelnic cyfrowych ma na celu wsparcie edukacji bezpieczeństwa uczniów szkół ponadpodstawowych w nadchodzącym roku szkolnym. Jarosław Delewski, dyrektor departamentu edukacji we wrocławskim urzędzie miasta, podkreśla w rozmowie z Radiem Wrocław, że istnieje coraz większa potrzeba przywrócenia elementów programowych związanych z obroną cywilną i umiejętnościami, które zostały zapomniane w czasach pokoju. Jako jeden z przykładów takiego powrotu do korzeni Delewski wymienia wprowadzenie strzelania dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Zarząd szkoły będzie miał możliwość wynajęcia strzelnic na potrzeby lekcji. Na podstawie nowych wytycznych programu kształcenia dla bezpieczeństwa, zajęcia strzeleckie wracają do szkół ponadpodstawowych. Jak przyznaje Delewski, zakup wirtualnych strzelnic ma na celu umożliwienie organizacji tychże zajęć.

Mówi także, że w kilku placówkach we Wrocławiu, szczególnie tych mieszczących się w budynkach sprzed II wojny światowej, istnieją już strzelnice. Jednakże ich liczba nie zaspokaja potrzeb, dlatego podjęto decyzję o zakupie czterech zestawów cyfrowych strzelnic. Są one przenośne i zapewniają możliwość bezpiecznego ćwiczenia umiejętności strzeleckich – dodaje Delewski.