Wrocław w ciągłym remoncie? Kierowco, szykuj się na kolejne utrudnienia!

Na ukończeniu są już prace związane z remontem ulicy Pomorskiej i placu Staszica. Jednak ten kto myślał, że na tym skończą się prace Wrocławskich Inwestycji, srodze się zawiodą. W najbliższych dniach rozpocznie się remont ulicy Reymonta. Przetarg już ogłoszony!

W planach ulica Reymonta ma być przebudowana od wiaduktu PKP aż do mostu Osobowickiego. Przebudowa obejmuje naprawę istniejącej jezdni wraz z torowiskiem. Do tego wytyczenie drogi rowerowej wraz z chodnikami po obu stronach. Na wykonawcę czekać będzie również budowa oświetlenia, trakcji tramwajowej i odwodnienie terenu. Będą to również prace związane z sieciami podziemnymi, w tym wodociągowymi, kanalizacyjnymi, a także miejskimi kanałami teletechnicznymi.

Co ważne dla płynności komunikacji, na całym odcinku ulicy Reymonta będzie wydzielin pas ruchu dla autobusów i tramwajów. Nie będzie za to dwóch istniejących obecnie zatok autobusowych. Zamiast tego wybudowane zostaną dwa przystanki wiedeńskie. Prace remontowe mają ruszyć jeszcze przed wakacjami.