Na co UM Wrocław wyda pieniądze z UE? Chodzi o dotacje na zielone fundusze!

Nie jest tajemnicą, że Unia Europejska w dużej mierze kładzie nacisk na ochronę przyrody wraz z jej naturalną bioróżnorodnością. Urząd Miasta Wrocław wnioskował o dotację również na te aspekty. Oto, na co pójdą pieniądze!

Wszystko potwierdza dokument nazwany „Strategia Zet”, która obejmuje całą masę projektów dotyczących ochrony terenów zielonych w mieście. Przede wszystkim punktem ochrony będą Pola Osobowickie, które dawniej pełniły rolę pola irygacyjnego. Utrzymanie tych terenów podmokłych i stworzenie jednocześnie obszaru edukacyjno- rekreacyjnego dla mieszkańców to ważna inicjatywa.

Kolejne na liście są położona na Starym Mieście, Promenada Staromiejska, a także część zabytkowego parku Szczytnickiego. Powstanie również nowy park przy ulicy Idzikowskiego na Gądowie Małym. Powiększony zostanie również Żernicki Park Sportu i Rekreacji.

W ramach funduszy unijnych zaproponowano również powstanie listy rezerwowej, na którą wpisano całą listę terenów zielonych nadających się do zmiany na lepsze. Wszystko będzie zależeć od procedur i zasobu uzyskanych funduszy unijnych.