Wrocławska edukacja na międzynarodowym parkiecie: Targi IEF 2023

Najważniejsze uczelnie Wrocławia miały możliwość zaprezentowania swojej oferty podczas Międzynarodowych Targów Edukacji (International Education Fair – IEF) 2023. Jest to największe wydarzenie tego typu w Azji Centralnej, które odbyło się w ciągu pięciu dni, obejmując swoim zasięgiem dwa kraje i cztery miasta. Organizacją targów zajęły się narodowa agencja edukacyjna Kazachstanu, Bolashaq, oraz platforma edukacyjna Univero.

Dla Polski, Azja Centralna stała się jednym z głównych rynków edukacyjnych. Z tego powodu rozwijanie marki Wrocławia jako istotnego centrum akademickiego w Europie jest niezwykle istotne. Coraz więcej absolwentów szkół średnich z Uzbekistanu i Kazachstanu zastanawia się nad podjęciem studiów za granicą, a dokładniej w Europie. W tym kontekście Polska staje się dla nich atrakcyjnym kierunkiem, gwarantując uzyskanie europejskiego dyplomu w warunkach relatywnie niskich kosztów, w porównaniu do innych krajów europejskich.

„Bogate portfolio kierunków oferowanych w języku angielskim, wysoka jakość kształcenia wrocławskich uczelni i przyjazna atmosfera miasta sprawiły, że oferta Study in Wroclaw spotkała się z dużym zainteresowaniem” – mówi Mirosław Lebiedź, lider projektu „Study in Wroclaw”.

Podczas targów najwięcej pytań padło na temat studiów z zarządzania, informatyki, biotechnologii, prawa, kierunków medycznych, psychologii oraz filologii angielskiej. Dodatkowo, w każdym z miast odbyły się prezentacje uczelni, a program targów obejmował również spotkania z nauczycielami języka polskiego oraz lokalną Polonią. Obecnie w Polsce studiuje 1725 osób z Kazachstanu, co plasuje ten kraj na ósmym miejscu pod względem liczby studentów pochodzących z zagranicy.