Wrześniowe koncerty organowe w bazylice św. Elżbiety

Coroczne koncerty organowe w bazylice św. Elżbiety cieszą się coraz większą popularnością. Wpływ na ten fakt mają zdecydowanie darmowe wejściówki, ale również interesujący repertuar. 

Dotychczasowe koncerty na odbudowanych organach w bazylice św. Elżbiety zgromadziły około 4000 osób. Doskonałą frekwencję miały też wakacyjne występy w wykonaniu studentów polskich uczelni muzycznych. Spodobały się one tak bardzo, że organizatorzy zdecydowali się przedłużyć okres trwania koncertów do końca września. 

Na koncert organowy do bazyliki św. Elżbiety można wybrać się w każdy piątek o godzinie 19.00. Wstęp na recitale jest całkowicie bezpłatny i nie obowiązują wejściówki.

Wakacyjnym i wrześniowym wydarzeniom muzycznym w bazylice patronują: prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, rektor Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego prof. Krystian Kiełb oraz proboszcz parafii garnizonowej pw. św. Elżbiety ks. prałat płk. Janusz Radzik.

Co czeka na słuchaczy w piątek, 2 września?

Dziś o godzinie 19.00 odbędzie się pierwszy z wrześniowych koncertów organowych. 

W bazylice św. Elżbiety wystąpi Łukasz Kołakowski, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie organów prof. Elżbiety Karolak i dra Jarosława Tarnawskiego oraz Hochschule für Musik und Theater „Felix Mendelssohn – Bartholdy” w Lipsku pod kierunkiem prof. Martina Schmedinga w ramach projektu Erasmus+. 

Kołakowski jest obecnie doktorantem w Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie łączy pracę naukową i dydaktyczną w Katedrze Organów. Do jego szczególnych zainteresowań badawczych należy francuska muzyka organowa.

Muzyk jest również laureatem II nagrody V Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu, I nagrody na Ogólnopolskim Bachowskim Konkursie Organowym w Krakowie oraz złotej nagrody na IX Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Svirél w Nowej Goricy we Słowenii. 

Więcej wiadomości z Wrocławia również na HaloWrocław.pl oraz Wrocek.pl.