Zdrowie w centrum uwagi na Rodzinnym Pikniku nad zalewem milickim

Janusz Cieszyński, minister cyfryzacji, udał się do Milicz, aby sprawdzić co dzieje się na Rodzinnym Pikniku Zdrowia rozgrywającym się nad tamtejszym zalewem. Było to miejsce, gdzie Narodowy Fundusz Zdrowia organizował liczne badania profilaktyczne dla uczestników. Dostępne były różne stacje diagnostyczne, takie jak mammobus, cytobus, osteobus czy dentobus.

Minister Cieszyński nie tylko przybył na miejsce, ale też aktywnie promował korzystanie z badań profilaktycznych. Wskazał, że często brakuje nam czasu na realizację takich badań podczas tygodnia. Wyraził swoje zmartwienie faktem, że w Polsce zgłaszalność do tego typu badań wynosi tylko 20 procent i zachęcał do korzystania z dostępnej możliwości.

Piknik oferował także atrakcje muzyczne. Między innymi można było posłuchać lokalnej grupy muzycznej „Tacy nie inni”. Inna forma rozrywki obejmowała występ grupy tanecznej „Jaskier”.

Dodatkowo, publiczność miała okazję zobaczyć niezwykle realistyczny pokaz operacji wojskowej z czasów wojny secesyjnej. Spektakl odgrywała Milicka Grupa Rekonstrukcyjna. Realizm przedstawienia był tak przekonywujący, że po jego zakończeniu obecni na miejscu natychmiast sprawdzali stan zdrowia operowanego aktora-żołnierza.