Zmiany w komunikacji miejskiej – autobusy MPK ruszyły już przez nowy wiadukt na trasie do Nowego Dworu

Już od soboty 22 lipca, autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (MPK) zaczęły regularnie kursować przez nowo wybudowany wiadukt Trasy Autobusowo Tramwajowej prowadzącej na Nowy Dwór. Wiadukt ten powstał nad ulicą Robotniczą i torami kolejowymi, co ma usprawnić przepływ komunikacji miejskiej w tym rejonie. Zmienione zostały trasy niektórych linii autobusowych i przystanki, na których będą się one zatrzymywać.

Właśnie 22 lipca zapisze się jako dzień, w którym pierwsze liniowe autobusy MPK przejechały przez nowy wiadukt, krążąc po Trasie Autobusowo Tramwajowej skierowanej na Nowy Dwór. Warto dodać, że kierowcy tramwajów muszą jeszcze poczekać na możliwość korzystania z tej infrastruktury. Z tego powodu dokonano modyfikacji tras autobusów o numerach: 106, 107, 109, 132, 149, 206 i 249. Te linie będą teraz obsługiwać nowe przystanki.

Organizacja ruchu dla kierowców również doświadcza zmian wywołanych otwarciem nowego wiaduktu. Dlatego apelujemy do użytkowników drogi o szczególną ostrożność i nie poleganie wyłącznie na pamięci dotyczącej układu dróg. Zachęcamy do uważnego śledzenia znaków drogowych, które pomogą zorientować się w nowym porządku ruchu.