49-latek z Wrocławia zamiast hamować, dodał gazu i rozbił samochód

Jest to relacja o zdarzeniu, które miało miejsce w Wałbrzychu, gdzie 49-letni mężczyzna z Wrocławia doprowadził do kolizji swojego pojazdu. Wszystko wydarzyło się 15 sierpnia, we wtorkowy wieczór, kiedy to nieszczęsny kierowca pomylił pedał hamulca z gazem i zmuszony był zapłacić za skutki tego niefortunnego błędu.

Pozornie zwyczajna pomyłka spowodowała poważne konsekwencje, gdyż samochód prowadzony przez 49-latka z Wrocławia uderzył w bramę wejściową budynku przy ulicy Nałkowskiej w Wałbrzychu. Raport o tej niecodziennej sytuacji wpłynął do policji wałbrzyskiej drogówki tuż po godzinie 22:00. Według zgłoszenia, samochód osobowy stoczył się ze skarpy na Piaskowej Górze i uderzył w najbliższy budynek.

Według oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, Marcina Świeżego, na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że kierujący pochodzący z Wrocławia podczas próby parkowania nacisnął niewłaściwy pedał. Zamiast zahamować, zwiększył prędkość pojazdu, który ruszył z impetem przez chodnik i żywopłot. Końcowy etap jego niekontrolowanej jazdy obejmował przejazd przez osiedlowy trawnik, przebycie kilkudziesięciu metrów i zakończenie w bramie wejściowej do budynku.