Warsztaty filmowe "Nakręć się na przyszłość" z Netflixem i KIPA na Dolnym Śląsku

Na przestrzeni kilku dni w sierpniu, w malowniczym Sokołowsku, znajdującym się na terenie gminy Mieroszów na Dolnym Śląsku, miało miejsce niezwykłe wydarzenie. To właśnie tam odbyły się inauguracyjne warsztaty filmowe pod hasłem „Nakręć się na przyszłość”. Te unikalne wydarzenie to efekt współpracy między Krajową Izbą Producentów Audiowizualnych (KIPA) oraz Netflixem, jednym z największych globalnych serwisów telewizyjnych. W tym innowacyjnym projekcie uczestniczyło dwudziestu młodych ludzi z Dolnego Śląska, którzy byli w wieku od 18 do 26 lat. Uczestnicy zostali wybrani na podstawie konkursu, który polegał na stworzeniu krótkiego filmu oraz napisaniu motywującego opisu wyjaśniającego chęć udziału w warsztatach.

Do konkursowego starcia przystąpiło ponad 60 osób, jednak tylko co trzecia osoba otrzymała upragnioną możliwość uczestnictwa w warsztatach. Identyczną procedurę rekrutacji planuje się również w pozostałych sześciu województwach, które są uwzględnione w projekcie. Mowa tu o Małopolsce, Śląsku, Podkarpaciu oraz województwach Łódzkim, Pomorskim i Warmińsko-Mazurskim.

W rozmowie z portalem Maciej Dydo, dyrektor Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych, podkreślił cele projektu. – Nasze zamiary są jasne. Chcemy pokazać młodym ludziom, że branża filmowa to sektor otwarty dla różnych specjalistów i poszukuje pracowników o zróżnicowanych umiejętnościach. W tej dziedzinie istnieje około 100 zawodów. Niezależnie od posiadanych już umiejętności i kompetencji każdy ma szansę na zdobycie pracy w naszej branży – o ile oczywiście potrafi wykazać się odpowiednią determinacją i siłą woli – dodał Dydo.