Panthers Wrocław triumfuje nad Fehervar Enthroners w European League of Football

W meczu piątej kolejki European League of Football, wrocławska drużyna Panthers odniosła spektakularne zwycięstwo nad zespołem Fehervar Enthroners. Budzące podziw zwycięstwo, zakończone wynikiem 44:12, miało miejsce na węgierskim boisku. Była to już druga wygrana Panthers Wrocław w tegorocznej edycji ligi.

Spotkanie przeciwko Fehervar Enthroners oznaczało dla Panthers powrót na ścieżkę zwycięstw. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku wrocławianie dwukrotnie pokonali ekipę z Węgier. Tym razem również nie pozostawili swoim rywalom żadnych szans, dominując na boisku od samego początku meczu.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 30:6 korzystnym dla „Panter”. Podczas drugiej połowy trenerzy wrocławskiego klubu postanowili dać więcej czasu gry rezerwowym, co nie wpłynęło negatywnie na końcowy rezultat – mecz zakończył się wynikiem 44:12. Za punkty zdobyte dla Panthers odpowiedzialni byli Devan Burrell, Dawid Brzozowski, Kacper Jaszewski oraz Matt Cole.

– Cieszymy się z kolejnego udanego spotkania. Nasza strategia na ten mecz została w pełni zrealizowana – skomentował Dave Christensen, trener główny Panthers Wrocław. – Teraz skupiamy się na przygotowaniach do rewanżu z Vienna Vikings i mamy nadzieję, że za tydzień również zaprezentujemy solidną grę – dodał.