Natan Pietkiewicz: Wzorowy uczeń z imponującą frekwencją 100% przez 1600 dni nauki w szkole

Wychowankiem Szkoły Podstawowej nr 1 w Olszynie, Natana Pietkiewicza, można określić jako ucznia doskonałego. Po zakończeniu podstawówki, Natan mógł pochwalić się nieprzerwaną obecnością na zajęciach przez cały okres swojego kształcenia, co w sumie wyniosło 1600 dni. Nie zanotowano żadnej jego nieobecności od momentu rozpoczęcia zerówki.

Dyrektorka placówki edukacyjnej, Grażyna Petruch, która posiada 32-letnie doświadczenie pedagogiczne, przyznaje, że nigdy wcześniej nie spotkała się z takim fenomenem jak Natan. „To wyjątkowy przypadek, który jeszcze nie miał miejsca w naszej szkole – potwierdziłam to sprawdzając nasze archiwa. Przez całe dziewięć lat nauki, Natan ani razu nie opuścił szkoły” – podkreśla dyrektorka.

Choć Natan rozpoczął naukę w wieku sześciu lat, spędził w podstawówce dziewięć lat. Wynika to z decyzji jego rodziców, którzy skorzystali z opcji powtórnego rozpoczęcia pierwszej klasy przez siedmiolatka. Opcja ta została wprowadzona po dyskusji na temat obniżenia wieku szkolnego do sześciu lat.

Jak Natanowi udało się uniknąć jakiejkolwiek nieobecności? Uczęszczał do dentysty tylko po zajęciach, nigdy nie chorował na tyle poważnie, aby musiał opuścić szkołę. Jego matka, Wioletta przyznaje, że rodzina zawsze starała się, aby Natan uczęszczał na lekcje. „Mieliśmy kiedyś sytuację, gdy musieliśmy wcześniej wrócić z wesela w Niemczech, bo Natan miał obowiązki sztandarowego w szkole na początku roku szkolnego. Reszta rodziny pozostała na weselu” – mówi mama Natana.