Agencja HR we Wrocławiu – odpowiedni partner na trudne czasy

Większość przedsiębiorców w Polsce ma świadomość, że czekają nas spore zawirowania w gospodarce. Tempo wzrostu wyraźnie wyhamowuje, rośnie za to koszt pieniądza (podwyżki stóp procentowych), a wciąż nieciekawa sytuacja panuje na rynku pracy – firmy z praktycznie każdego sektora narzekają na niedobory pracowników. W tym kontekście szczególnie atrakcyjnym partnerem dla przedsiębiorstw m.in. we Wrocławiu jest agencja HR. W jaki sposób taka agencja może Ci pomóc w prowadzeniu biznesu? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

Koniec z przeciągającą się rekrutacją

Większość pracodawców doświadczyła lub wciąż doświadcza ogromnych problemów ze znalezieniem odpowiednich pracowników – w badaniach przyznaje się do tego już 8 na 10 firm w Polsce. Tak duża skala zjawiska jednoznacznie pokazuje, że pracodawcy muszą być przygotowani na ostrą rywalizację o najlepszych pracowników. Tutaj bezcenne okazuje się wsparcie profesjonalnej agencji HR.

Agencja może przejąć od klienta wszelkie obowiązki związane z zatrudnianiem pracowników w ramach usługi rekrutacji stałej. Dzięki temu pracodawca skupia się na rdzeniu swojego biznesu i nie traci czasu oraz nerwów na sprawy, które leżą poza zakresem jego kompetencji (jak np. przeprowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej, wyszukanie atrakcyjnych pracowników na rynku etc.).

Podstawowym zadaniem agencji HR jest wsparcie klienta w procesie budowania zgranego, efektywnego zespołu pracowników. Więcej o tym przeczytasz w artykułach na stronie https://crewforyou.pl/aktualnosci/.

Outsourcing pracowniczy

To usługa realizowana wyłącznie przez agencje HR, które są wyspecjalizowane w delegowaniu pracowników tymczasowych do wykonywania obowiązków w firmie klienta. Nazywamy to właśnie outsourcingiem lub leasingiem pracowniczym.

Jest to bardzo popularna usługa, która niesie ze sobą kilka ważnych zalet. Po pierwsze: przedsiębiorca nie musi tworzyć nowych etatów w swojej firmie. Po drugie: redukuje koszty zatrudnienia, rozliczając się z agencją HR w modelu B2B. Po trzecie: może sięgnąć po dodatkowych pracowników wtedy, gdy są mu naprawdę potrzebni, np. w związku ze zbliżającym się sezonem czy otrzymaniem dużego zlecenia.

Outsourcing pracowniczy jest znakomitą odpowiedzią na sytuację, jaką obserwujemy na polskim rynku pracy. W czasach, gdy pracodawcom jest bardzo trudno szybko uzupełnić wakaty w swoich firmach, możliwość pozyskania dodatkowych rąk do pracy niemal z dnia na dzień stanowi ogromną korzyść.

Outsourcing kadrowo-płacowy

Profesjonalne agencje HR mogą zaoferować swoim klientom pomoc nie tylko w zakresie pozyskiwania pracowników, ale także zarządzania sprawami HR – w tym doradztwo HR. Szczególnie atrakcyjnym rozwiązaniem dla pracodawcy może być natomiast opcja przeniesienia spraw kadrowo-płacowych poza firmę i powierzenia ich specjalistom.

Właśnie tak działa outsourcing kadrowo-płacowy, zwykle oferowany przez agencje HR wraz z usługą outsourcingu pracowniczego (wówczas agencja przejmuje na siebie wszystkie obowiązki formalne związane z zatrudnieniem pracowników, jak odprowadzanie składek, rozliczanie godzin pracy, wypłata wynagrodzenia etc.).

Zatrudnianie pracowników ze Wschodu

Ta opcja interesuje coraz większą grupę polskich pracodawców, co ma oczywiście związek z tym, że bardzo trudno jest dziś pozyskać pracowników w kraju. Zatrudnienie cudzoziemca, np. z Ukrainy, Białorusi, Mołdawii czy Armenii, pozwala rozwiązać problemy kadrowe przedsiębiorstwa. Cały proces warto jednak powierzyć wyspecjalizowanej w tym agencji HR, która m.in. zadba o rekrutację pracowników ze Wschodu oraz legalizację ich pobytu i pracy w Polsce.

Jaką agencję HR we Wrocławiu wybrać?

Przede wszystkim warto się tutaj kierować doświadczeniem agencji w pracy z firmami z Twojej branży, a także opinią dotychczasowych klientów. Na dolnośląskim rynku godna zaufania jest Crew For You – jedna z najbardziej renomowanych agencji HR we Wrocławiu, która swoją ofertę kieruje m.in. do firm szukających pracowników produkcji, fizycznych, do gastronomii, hotelarstwa etc.

Z aktualną ofertą Crew For You możesz się zapoznać na stronie https://crewforyou.pl.