Awaria na przejeździe kolejowym na ul. Grota-Roweckiego zatrzymała ruch

Na jednym z głównych węzłów komunikacyjnych miasta, ul. Grota-Roweckiego, około godziny 10 rano doszło do awarii rogatek. Incydent miał miejsce na przejeździe kolejowym i wydaje się, że został spowodowany przez kierowcę, który wjechał na czerwone pole i utknął tam.

Po kilku godzinach prac nad naprawą awarii, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne ogłosiło pełną normalizację sytuacji. Komunikaty spływające od MPK informują, że autobusy powracają do regularnych tras przejazdu.

Jednak pomimo powrotu do normalnego stanu ruchu, kierowcy poruszający się ulicą Grota-Roweckiego powinni zachować ostrożność i cierpliwość. Awaria rogatek skutkowała znacznymi utrudnieniami w ruchu, zwłaszcza w kierunku centrum miasta, gdzie tworzyły się duże korki. Kierowcy zgłaszali również problemy z płynnością ruchu od strony najbliższego szpitala.

Podczas gdy sytuacja była powoli normalizowana, MPK wprowadziło tymczasowe objazdy. Autobusy numer 112 i 113 były kierowane alternatywnymi trasami przez ulice Świeradowską, Bardzką, Buforową, Asfaltową, Pawią i Parafialną, w obu kierunkach.