Uruchomienie systemu Park&Ride na parkingach we Wrocławiu w celu ułatwienia poruszania się po mieście

Z dniem 1 grudnia nastąpiło otwarcie szlabanów na parkingach typu Park&Ride we Wrocławiu. To innowacyjne podejście ma na celu zminimalizowanie parkowania w centralnej części miasta oraz zmniejszenie korków drogowych. Urzędnicy miejskiego rządzą zachęcają do pozostawiania samochodów na parkingach zlokalizowanych przy przystankach autobusowych czy tramwajowych, a także przy stacjach kolejowych.

Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego apeluje do obywateli i osób zjeżdżających do Wrocławia, aby swoje pojazdy zostawiali na terenach peryferyjnych miasta i korzystali z publicznego transportu miejskiego na trasie do centrum, szczególnie w okolice Rynku. Zgodnie ze strategią, parkingi typu Park&Ride mają być dostępne dla wszystkich zwiedzających i osób robiących zakupy w Wrocławiu podczas weekendów, zwłaszcza w okresie świątecznym.

Wrocław posiada w sumie 29 parkingów modelu Park&Ride, przy czym największy znajduje się przy stacji kolejowej Wrocław-Różanka, oferując imponującą liczbę 369 miejsc parkingowych. Ponadto, możliwość parkowania jest również dostępna w pobliżu kolejnych stacji kolejowych: Brochów, Zakrzów, Pawłowice, Wojnów, Osobowice, Kuźniki, Grabiszyn.