Ceny zniczy w 2021 roku

Ceny zniczy przed Świętem Zmarłych

Już tylko dwa tygodnie dzielą nas od Święta Zmarłych. Zobacz, jak w tym roku kształtują się ceny zniczy zarówno w okolicy wrocławskich cmentarzy, jak i w supermarketach. Co ma największy wpływ na cenę znicza?

Tanie znicze i drogie znicze – co wpływa na cenę?

Jak co roku mniej więcej od połowy października na sklepowych półkach zaczynają się pojawiać znicze. Także stoiska nieopodal wrocławskich cmentarzy rozrastają się i zachęcają do wybrania jednego z wielu rodzajów zniczy.

Miejsce zakupu znicza ma spory wpływ na jego cenę. Najtaniej można je nabyć w hurtowniach lub przez Internet. Znacznie wygodniejsze, a niewiele droższe wydaje się być kupno znicza w jednym z supermarketów. Najdroższe, jak co roku, są znicze sprzedawane bezpośrednio przy największych wrocławskich cmentarzach. Ich cena może być nawet trzy razy wyższa od tej w oddalonym nieco supermarkecie. Warto także pamiętać, że poniedziałek 1 listopada jest świętem i część sklepów będzie wtedy zamknięta. Warto więc już zawczasu zaopatrzyć się w potrzebną ilość zniczy.

Znicze przy cmentarzu – ile kosztują?

Sprawdzając ceny na straganach i stoiskach w okolicy większych wrocławskich cmentarzy można znaleźć znicze w cenach już od 3-4 złotych. To małe, zalewane woskiem znicze bez większych zdobień. Średniej wielkości szklany znicz t koszt od pięciu do kilkunastu złotych. Górna granica cenowa to okolice kilkudziesięciu złotych za piękne, szklane znicze, które są bogato zdobione.

Przy cmentarzach można także kupić kwiaty, wiązanki lub wieńce pogrzebowe. Pamiętajmy, że te miejsca przeważnie ustalają dość wysokie ceny. To koszt, który ponosimy za wygodę i możliwość nabycia towaru bezpośrednio przy cmentarzu.

Ceny zniczy w marketach typu Kaufland, Carrefour, Biedronka i Lidl

W popularnych marketach ceny zniczy są niemal dwukrotnie niższe, niż przy cmentarzach. Najtańsze, plastikowe znicze zalewane woskiem kosztują niecałe dwa złote za sztukę. Kupując większy pakiet, na przykład dziesięć zniczy w jednym opakowaniu, cena będzie jeszcze niższa.

Średniej wielkości znicze, które są już wykonane ze szkła i mają atrakcyjne zdobienia, wciąż kosztują w okolicy pięciu złotych. Za kilkanaście do 30-40 złotych można nabyć jedne z najdroższych zniczy – duże i pięknie ozdabiane.

W marketach można się także zaopatrzyć w tanie wkłady do zniczy. Dają możliwość wielokrotnego zapalania znicza, co znacznie obniża koszt i jest ekologiczne w stosunku do każdorazowego kupna nowego znicza.

Wybierając się na cmentarz warto zaopatrzyć się w specjalną zapalniczkę do zniczy lub kuchenek gazowych. Ma długą końcówkę, a jej ogień płonie nawet przy wietrznej pogodzie – warto zabrać ją na cmentarz. Koszt to kilka złotych.

W popularnych supermarketach można nabyć różnego rodzaju produkty wykonane ze sztucznych kwiatów. Koszt średniej wielkości wiązanki wykonanej z plastiku to kilkanaście złotych.

Ceny zniczy w hurtowniach i Internecie

Najtańsze znicze z pewnością można znaleźć w sklepach internetowych oraz stacjonarnych hurtowniach. W tych ostatnich zakup będzie opłacalny dopiero przy większej ilości kupowanego towaru – można więc złożyć wspólne zamówienie dla całej rodziny. W przeciwnym wypadku lepiej zaopatrzyć się w znicze w zwykłym sklepie, gdyż różnica w cenie nie jest znacząca.