Kierowcy nie zauważyli końca remontu torowiska. Wciąż jeżdżą objazdem

Torowisko na ul. Ruskiej wyremontowane. Kierowcy nie zauważają nowych znaków

Mimo oddania do użytku drogi, która była częściowo zamknięta w czasie remontu torowiska, niektórzy kierowcy wciąż jeżdżą, jakby obowiązywały objazdy.

Remont ważnego skrzyżowania w centrum Wrocławia

Od połowy września Wrocławianie musieli liczyć się z utrudnieniami w okolicy Rynku. mowa o skrzyżowaniu ulic Ruskiej, Kazimierza Wielkiego oraz św. Mikołaja, gdzie remontowano torowiska. To łącznie osiemset metrów torów tramwajowych, w tym rozjazdy.

Wczoraj wykonawca zakończył remont, a kierowcy mogą już poruszać się bez dodatkowych utrudnień. Nie wszyscy jednak to zauważyli i nie stosują się do oznakowania tego skrzyżowania. Wielu kierowców jeździ „na pamięć”, tak jak w trakcie remontu.

Podczas remontu torowiska, kierowcy zamiast jezdnią dla samochodów, mały odcinek pokonywali torowiskiem wydzielonym dla tramwajów i autobusów komunikacji miejskiej. Wjazd na nie znajduje się na skrzyżowaniu ul. Nowy Świat i ul. świętego Mikołaja. Wielu kierowców wciąż jeździ tamtą drogą.

Wrocławskie tramwaje – dla niektórych są powodem do śmiechu

Wrocław znany jest z przeciętnej infrastruktury, jeżeli chodzi o komunikację miejską. Miasto jest często zakorkowane, co powoduje opóźnienia w kursowaniu pojazdów. Najwięcej krytyki spływa jednak na wrocławskie tramwaje. Częste (prawie codzienne) wykolejenia i awarie są często komentowane w żartobliwy sposób przez internautów.

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu regularnie przeprowadza niezbędne prace modernizacyjne i wymienia część torowisk na nowy. Każde takie przedsięwzięcie wiąże się jednak z ogromnym niezadowoleniem mieszkańców, którzy stoją w korkach. W tej sytuacji nie ma jednak innego wyjścia – wadliwe lub zużytą infrastrukturę trzeba na czas wymieniać.